• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Melkveebedrijf.beMelkveebedrijf.be

Nieuws voor de melkveehouder

  • Bemesting
  • Gezondheid
  • Fokkerij
  • Melkwinning
  • Voer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • Kennispartners
      • Speerstra Feed Ingredients
    • AgroVision
    • AHV Benelux
    • Fransen Gerrits
    • De Heus Voeders
    • KWS Benelux
    • Lely
    • Proxani
    • Trouw Nutrition
    • Yara
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

De VF-technologie vanuit wetenschappelijk oogpunt

Mais Mechanisatie 21 juli 2022

Na een eerste reeks wetenschappelijke veldproeven in Denemarken, uitgevoerd door SEGES Innovation in samenwerking met NDI Group. Is in april van dit jaar een nieuwe studie gestart. Deze keer kijkt het Deense team naar een speciale wieloplossing en de effecten ervan op de daaruit voortkomende opbrengst en kwaliteit van maïs.

De vergelijkingen omvatten een oplossing met dubbele smalle banden en Alliance 354 Agriflex VF rijencultuur-banden die zijn gebruikt met verminderde bandenspanning en tussen de maïsrijen werken versus een set brede banden die tijdens het zaaiproces over de ruimte van vier maïsrijen rijden.

Doron Salomon, hoofd Product Management bij Yokohama Off-Highway Tires (YOHT) Europe, zegt: “Wetenschappelijke gegevens die voor ons spreken zijn heel waardevol. Als onafhankelijke wetenschappers dergelijk veldonderzoek uitvoeren, kunnen we er zeker van zijn dat wetenschappelijke normen zijn gehandhaafd — en dat onze klanten dus betrouwbare gegevens en informatie krijgen.”

VF-technologie voor rijencultuur-gewassen

De Alliance 354 Agriflex+ (VF) is een band voor veldspuiten met grote capaciteit en tractoren die zijn ingezet voor rijengewas-werkzaamheden. De band is verkrijgbaar in het breedste assortiment voor veldspuiten en op afstand bediende tractoren. De band is vervaardigd met de nieuwste VF-technologie en ontworpen om tot 40 procent meer belasting te dragen dan een standaard rijencultuur-band of band voor veldspuiten bij dezelfde bandenspanning.

Als alternatief kan deze band een standaard belasting dragen met een 40 procent lagere bandenspanning. Afhankelijk van de heersende bodemgesteldheid biedt deze bedrijfsmodus de gelegenheid om de impact op de bodem te minimaliseren en tegelijkertijd een maximale operationele efficiëntie te bereiken. Gezien de snelheidsindex D is deze band geschikt voor rijsnelheden tot 65 km/u.

Omdat grote veldspuiten vaak over de weg rijden tussen het vulstation en het veld, is het aanpassen van de bandenspanning voor een volle of lege tank bijna nooit meer nodig vanwege het bereik in belasting en bandenspanning van de Alliance 354 Agriflex VF. Deze band kan tot ver onder de standaard waarden zijn gebruikt. Dankzij de lekbestendigheid, de goede tractie en de zelfreinigende eigenschappen – bereikt door de speling tussen de R-1-blokken, vergroot de 354 Agriflex VF-band met staalgordel de productiviteit van landbouwmachines aanzienlijk.

Op wetenschappelijke basis

Henning Sjørslev Lyngvig, Senior Specialist, Agricultural Machinery Crops & Environment bij SEGES, beschrijft de methode voor het experiment met de banden als volgt. “We rijden met twee verschillende wielopstellingen elk in vier rijen tijdens het zaaien van de maïs. In de loop van het jaar volgen en beoordelen we de groei en kwaliteit van de gewassen. Na de oogst in het najaar, zullen we de gegevens analyseren en de maïsgewassen vergelijken.

Daarna zullen we concluderen hoe groot het effect van de wieloplossing is op de maïsopbrengst en – kwaliteit”, zegt hij. Volgens Lyngvig zijn er al resultaten van een studie die enige tijd geleden in Duitsland is uitgevoerd. “Er is al aangetoond dat het gebruik van een wieloplossing waarmee de band tussen de rijen kan rijden, de opbrengst verhoogt. Maar dit is de eerste keer dat we een dergelijk experiment in Denemarken zijn gestart. We zijn erg benieuwd naar de resultaten en hoe ze ons nieuwe, waardevolle inzichten en praktisch toepasbare kennis voor de landbouwers kunnen geven.” Henning Sjørslev Lyngvig en zijn collega bij SEGES, Martin Mikkelsen, verwachten de evaluatie af te ronden en de resultaten tegen het einde van 2022 klaar te hebben voor publicatie.

Bron: Yokohama Tyres

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Lumpy skin disease (LSD): de stand van zaken
5 mrt

Spanje meldt twintig uitbraken Lumpy skin disease

Nieuwe versie IKM zet in op vereenvoudiging
5 mrt

Nieuwe versie IKM zet in op vereenvoudiging

Melkveehouder Jan Woudstra over voederhagen: “Het is een vitaminebron voor de koeien” 
4 mrt

Melkveehouder Jan Woudstra over voederhagen: “Het is een vitaminebron voor de koeien” 

Updates uit graslandonderzoek: Beweiding
4 mrt

Updates uit graslandonderzoek: Beweiding nog beter toepassen

“Wereldwijde vraag stuwt prijzen dubbeldoel naar recordhoogte”
3 mrt

“Wereldwijde vraag stuwt prijzen dubbeldoel naar recordhoogte”

Toon meer

Meer melkvee nieuws

Maak hier uw keuze:

bemesting

Diergezondheid

Fokkerij melkvee

Melkveebedrijf

Veevoer Melkvee

Wet en regelgeving

Toon meer

Gerelateerde artikelen mechanisatie

“Een buitengewoon succesvol jaar” voor AMAZONE

“Een buitengewoon succesvol jaar” voor AMAZONE

Farmstore importeur van Lehner zaaimachines en strooiers voor Nederland en België

Farmstore importeur van Lehner zaaimachines en strooiers voor Nederland en België

New Holland marktleider landbouwtractoren boven 50 pk in België

New Holland marktleider landbouwtractoren boven 50 pk in België

Footer

Onze brandpartners

Lely
Yara
KWS melkveebedrijf
Logo AHV Benelux
Speersta logo png
Fransen Gerrits - logo vakpartner Melkveebedrijf

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Inschrijven nieuwsbrief
  • Adverteren
Logo Melkveebedrijf.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Compost
  • Diergezondheid
  • Fokkerij
  • Melkveewinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • AgroVision
    • AHV Benelux
    • De Heus Voeders
    • Fransen Gerrits
    • KWS Benelux
    • Lely
    • Proxani
    • Speerstra
    • Trouw Nutrition
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Fransen Gerrits
  • Bedrijfsabonnement op vakblad Melkveebedrijf