HUESKER Synthetic GmbH heeft per 1 september 2026 het Nederlandse ATO Agro & Industrie uit Vorden overgenomen. Voor veehouders betekent de overname dat het aanbod van oplossingen voor stalventilatie, windschermen en poortsystemen binnen één groep verder wordt uitgebreid.
ATO is in de agrarische sector vooral bekend van zijn zijventilatiesystemen voor stallen. Het bedrijf ontwikkelt en produceert deze systemen zelf en levert daarnaast onder meer textiele windschermen en poortoplossingen. De producten worden verkocht via een netwerk van ongeveer zestig gespecialiseerde dealers.
Volgens HUESKER past de overname in de strategie om verder te groeien in de agrarische markt en de positie in Nederland en de rest van de Benelux te versterken. ATO blijft na de overname als zelfstandig bedrijf vanuit Vorden opereren.
Meer producten via bestaand dealernetwerk
Voor de bestaande klanten en dealers van ATO verandert er op korte termijn weinig. De onderneming behoudt haar eigen naam, organisatie en dealernetwerk. De voormalige eigenaren en directeuren Wilfred van Til en Isidoor Verwaijen blijven aan het roer.
Wel moet de aansluiting bij HUESKER ervoor zorgen dat dealers op termijn toegang krijgen tot een breder assortiment. Naast de ventilatiesystemen van ATO kunnen zij ook oplossingen van HUESKER en OWS aanbieden.
“ATO beschikt over een sterk merk, uitgebreide vakkennis en een uitstekende marktpositie in de Benelux-landen”, zegt HUESKER-topman Dr. F.-Hans Grandin. Volgens hem wil het bedrijf de activiteiten op het gebied van stalventilatie met de overname verder uitbouwen.
Samenwerking bestaat al sinds 2009
ATO en HUESKER zijn geen onbekenden van elkaar. Sinds 2009 verwerkt ATO technisch textiel van HUESKER in klantspecifieke oplossingen. Ook maakt het bedrijf al gebruik van poort- en windschermsystemen van HUESKER.
Met de overname brengt HUESKER drie merken voor de agrarische markt samen: HUESKER, OWS en ATO. HUESKER nam in 2024 ook Oberleitner Windschutz over. Dat bedrijf opereert sinds 2026 onder de naam OWS.
De drie merken richten zich gezamenlijk op oplossingen voor onder meer stalklimaat, natuurlijke ventilatie, windbescherming en toegangssystemen voor agrarische gebouwen.
Voor veehouders kan de bundeling vooral interessant zijn bij nieuwbouw en renovatie van stallen, waarbij ventilatie, klimaatbeheersing en poortsystemen steeds vaker als één geïntegreerd geheel worden bekeken.

Tekst: Gerben Hofman
Beeld: Huesker Synthetic GmbH




