Vicon breidt de XF-serie frontmaaiers uit met de nieuwe EXTRA 332XF en 336XF GEN II. De vernieuwde machines zijn bedoeld voor zowel zwadmaaien als breedspreiden en moeten vooral flexibiliteit bieden in het ruwvoerproces.
De XF-serie is leverbaar in werkbreedtes van 3,2 en 3,6 meter. Kenmerkend is de actief aangedreven vijzel achter de maaibalk, die het gewas direct naar het midden voert. Daarmee kan een smal en luchtig zwad zijn gevormd, zonder dat de tractorbanden over het gemaaide gewas rijden.
Instelbare werkbreedte
De zwadbreedte is instelbaar op 1,0, 1,15 of 1,30 meter, zodat deze goed aansluit op de wielsporen van de trekker of opraapwagen. Voor breedspreiden kunnen de zwadborden zonder gereedschap worden verwijderd, waarna een breedafleg van 2,2 of 2,6 meter mogelijk is. Daarmee zijn de maaiers volgens Vicon geschikt voor zowel stalvoeren als inkuilen in combinatie met een achtermaaier.
Gebruiksgemak
Ook in gebruiksgemak is de serie aangepast. Zo is er een vernieuwde aankoppeling, waardoor een extra Accordbok niet meer nodig is. Daarnaast beschikt de maaier over een aandrijflijn met twee snelheden, waarbij het aftakastoerental kan zijn aangepast van 1.000 naar 750 toeren per minuut voor lager brandstofverbruik of inzet bij stalvoeren.
De vernieuwde XF-serie krijgt bovendien een nieuw design dat aansluit bij de overige EXTRA 300F-frontmaaiers van Vicon. De eerste 0-seriemodellen worden dit hooibouwseizoen ingezet. De machines staan vanaf 1 september 2026 op de prijslijst.
Belangrijkste specificaties
- EXTRA 332XF: 3,18 meter werkbreedte, 980 kg, benodigd vermogen 33/45 pk, gewasverwerking XF vrijzel, Zwadbreedtes 1,0-1.15-1.30.
- EXTRA 336XF: 3,50 meter werkbreedte, 1.040 kg, benodigd vermogen 45/55 pk, gewasverwerking XF vrijzel, Zwadbreedtes 1,0-1.15-1.30.
Bron en beeld: Kverneland Group


