• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Melkveebedrijf.beMelkveebedrijf.be

Nieuws voor de melkveehouder

  • Bemesting
  • Gezondheid
  • Fokkerij
  • Melkwinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Vakpartners
    • Kennispartners
      • Speerstra Feed Ingredients
    • AgroVision
    • AHV Benelux
    • De Heus Voeders
    • KWS Benelux
    • Lely
    • Proxani
    • Trouw Nutrition
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • icon

Evers komt met 9 meter schijvenbemester: Toric XL

Dierlijke mest Mechanisatie Mest uitrijden 13 maart 2024

Evers komt met 9 meter schijvenbemesters: Toric XL

Evers breidt de Toric schijvenbemester-serie uit met de Toric XL. De Toric XL is een robuuste bemester en zeer geschikt voor zelfrijders. Met een werkbreedte tot negen meter, staat de Toric XL garant voor een grote capaciteit.

De bemester is 3-delig opklapbaar, heeft een werkbreedte tot negen meter en een transportbreedte van drie meter. Daarbij zijn de schijven symmetrisch in de machine bevestigd, waardoor de nieuwe Toric XL klaar is voor de toekomst.

Beschikbare werkbreedtes

De Toric XL is leverbaar in de werkbreedtes 7,80, 8,40 en 9 meter. Voor het werken op deze brede werkbreedtes is de Toric XL uitgerust met een actieve hydraulische bodemaanpassing. Hierdoor is de druk van de zijvelden instelbaar, wat zorgt voor een goede bodemvolging. De schijvenbemester is geschikt voor het bemesten en gelijktijdig inwerken van groenbemester en/of gewasresten.

De Toric XL kenmerkt zich door de compacte bouwwijze zonder elektronische aansturingen. De draaipunten van de zijn velden zijn gepositioneerd in het frame. Hierdoor beschikt de Toric XL, over een transportbreedte van 300 cm en een machinehoogte van 385 cm. Daarnaast zorgt de schijfophanging ervoor dat de Toric XL een relatief lichte schijvenbemester is en een lage vermogensbehoefte vraagt.

De Toric XL 60-900 weegt, inclusief twee dubbele steunwielen en buizenrol Ø62 cm, 5450 kg. Deze eigenschappen maken de Toric XL de perfecte machine voor de meest uitdagende omstandigheden.

Gekartelde schijven

De gekartelde schijven van Ø 51 cm, zijn gemonteerd in onderhoudsvrije lagers. De schijven openen en bewerken de bodem tot een werkdiepte van 12 cm. De rubber geveerde elementen van de schijven zorgen voor een goede bodemvolging. De elementen zijn symmetrisch in het frame gemonteerd. Hiermee trekt de machine altijd recht achter de mesttank of zelfrijder, ideaal in combinatie met GPS.

De schijfstelen zijn voorzien van dubbele armen, die bovenaan aan elkaar verbonden zijn. Iedere schijf is individueel gelagerd. Door de steelverbinding aan de bovenzijde is er veel vrije ruimte tussen de schijven. Dit, gecombineerd met een optimale positionering van de eerste en tweede schijfrij, zorgt voor een verstoppingsvrije bewerking. De mest wordt direct achter de eerste schijfrij in de bodem geïnjecteerd. De tweede rij schijven werkt de mest goed in.

Het rechtstreeks injecteren van mest in de bodem verhoogt de werkzaamheid van de voedingsstoffen en beperkt geur en stikstofverlies. De schijvenbemester is in te zetten op de meest uiteenlopende grondsoorten. De schijvenbemester is optioneel uit te rusten met een zaaimachine om in één werkgang een vanggewas te zaaien.

Technische specificaties

TypeToric XL 60-900
Werkbreedte900 cm
Aantal schijfrijen2
Aantal schijven60
Aantal uitlopen30
Schijfafstand30 cm
Transportbreedte300 cm
Naloperbuizenrol Ø 62 cm, 8 x 1½” in V-vorm
Gewicht met buizenrol en dubbele steunwielen5450 kg

Bron: Evers Agro

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Sojateelt in Vlaanderen: tussen ambitie en realiteit
22 mei

Sojateelt in Vlaanderen: tussen ambitie en realiteit

“Krachtige impuls voor de innovatie van de Vlaamse graslandteelt”
22 mei

“Krachtige impuls voor de innovatie van de Vlaamse graslandteelt”

Milcobel verhoogt melkprijs mei met 0,75 EUR/100 liter
21 mei

Milcobel verhoogt melkprijs mei met 0,75 EUR/100 liter

Nieuwe Case IH Farmall C: meer prestaties, functies en keuze
21 mei

Nieuwe Case IH Farmall C: meer prestaties, functies en keuze

Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op Belgische rassenlijst
20 mei

Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op Belgische rassenlijst

Toon meer

Meer melkvee nieuws

Maak hier uw keuze:

bemesting

Diergezondheid

Fokkerij melkvee

Melkveebedrijf

Veevoer Melkvee

Wet en regelgeving

Toon meer

Gerelateerde artikelen dierlijke mest

Ammoniakemissies melkveestallen uitgebreid gemeten met twee verschillende methoden

Minister Jo Brouns pleit voor vergunningsvrijstelling voor pocketvergisters

Minister Jo Brouns pleit voor vergunningsvrijstelling voor pocketvergisters

Bemestingsseizoen start op 17 februari: waar moet u op letten?

Bemestingsseizoen start op 17 februari: waar moet u op letten?

Footer

Onze vakpartners

Lely
Yara
KWS melkveebedrijf
Logo AHV Benelux
Speersta logo png

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Inschrijven nieuwsbrief
  • Adverteren
Logo Melkveebedrijf.nl

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Compost
  • Diergezondheid
  • Fokkerij
  • Melkveewinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Vakpartners
    • AgroVision
    • AHV Benelux
    • De Heus Voeders
    • KWS Benelux
    • Lely
    • Proxani
    • Speerstra
    • Trouw Nutrition
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer