• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Melkveebedrijf.beMelkveebedrijf.be

Nieuws voor de melkveehouder

  • Bemesting
  • Gezondheid
  • Fokkerij
  • Melkwinning
  • Voer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • Kennispartners
      • Speerstra Feed Ingredients
    • AHV Benelux
    • Fransen Gerrits
    • Proxani
    • Yara
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Nieuw Profiline comfortbedieningssysteem voor Pöttinger TOP VT 12540 C zwadhark

Grasland Mechanisatie 2 juli 2025

Nieuw Profiline comfortbedieningssysteem voor Pöttinger TOP VT 12540 C zwadhark

De Pöttinger TOP VT 12540 C is een compacte vier-rotor-zwadhark die ook veilig op hellingen kan worden gebruikt – zonder in te leveren op prestaties. De wendbare hark is nu optioneel verkrijgbaar met Profiline comfortbediening. Deze biedt een hele reeks handige functies en standen.

Met de directe modus kan elke rotoreenheid gemakkelijk afzonderlijk worden opgetild door het display aan te raken. Deze snelle en handige bediening van afzonderlijke rotors is vooral handig wanneer er obstakels in het veld zijn.

De puntzwadmodus vergemakkelijkt het harken op gerende percelen. Bij het opheffen of neerlaten volgt de voorste rotor de bijbehorende achterste rotor, afhankelijk van de baan. Je bedient de linker en rechter voorrotor onafhankelijk van elkaar. Vanuit de trekkercabine stel je optioneel de harkhoogte elektrohydraulisch in – voor alle vier de rotoren tegelijk of afzonderlijk. Afhankelijk van de uitrusting past het MULTITAST-wiel zich automatisch aan, samen met het rotoronderstel.

Section Control is standaard 

TOP VT zwadharken met Profiline comfortregeling zijn standaard uitgerust met Section Control. Het systeem brengt de afzonderlijke rotoreenheden automatisch omhoog en omlaag, afhankelijk van de GPS-positie op de kopakker – als de trekker hiervoor is uitgerust.

Overlapregeling en automatische ontlasting

Dankzij de overlapregeling wordt de voorste rotor aan de binnenkant van de bocht automatisch ingetrokken bij het nemen van bochten. Hierdoor is er altijd voldoende overlap met de achterste rotor.  Bij rechtuit rijden wordt de voorste rotor automatisch weer naar buiten geduwd.

Het automatische ontlastingsysteem zorgt voor een optimale oplegdruk van de voorste rotonde-eenheden op de grond. De kracht van de bodemontlasting wordt automatisch aangepast aan de ingestelde werkbreedte.

Omschakelen van werkmodus naar transportmodus is net zo eenvoudig als op een knop drukken: De machine trekt de werkbreedte in, klapt de rotors in en vergrendelt automatisch.

Succesvol model beslissend verbeterd

De TOP VT 12540 C vier-rotor-zwadhark vierde zijn première in 2024. Met zijn vier- of vijfwielonderstel en het MULTITAST-wiel is een perfecte aanpassing aan elke hobbel verzekerd. De voorste rotoreenheden worden hydraulisch ontlast, de achterste mechanisch. De werkbreedte van de TOP VT 12540 C kan naar wens hydraulisch worden ingesteld tussen 10,00 en 12,50 meter.

De standaardversie van de TOP VT zwadhark is uitgerust met het Basicline voorkeuzesysteem. Je bedient dit via twee dubbelwerkende ventielen en de bedieningsterminal BASIC CONTROL. Voor de optionele Profiline-comfortsturing is Load Sensing of een drukcirculatiesysteem nodig. Met Profiline bedien je de hark via de ISOBUS-compatibele tractorterminal of via andere bedieningsterminals zoals de CCI 1200, EXPERT 75 of POWER CONTROL – voor maximaal bedieningsgemak.

In elke uitrustingsvariant staat de Pöttinger TOP VT 12540 C vier-rotor zwadhark voor maximale efficiëntie en wendbaarheid.

Bron en beeld: Pöttinger

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Marktrealiteit, melkaanvoer en eiwittrend hebben invloed op Belgische zuivelverwerkers
12 jun

Marktrealiteit, melkaanvoer en eiwittrend hebben invloed op Belgische zuivelverwerkers

Zomergras vraagt om aangepaste bijvoeding voor melkvee
12 jun

Zomergras vraagt om aangepaste bijvoeding voor melkvee

Nieuwe loods en slimme proefveldmaaier versterken graslandonderzoek in Vlaanderen
11 jun

Nieuwe loods en slimme proefveldmaaier versterken graslandonderzoek in Vlaanderen

DivGrass: kruidenrijk grasland presteert in natte én droge jaren
11 jun

DivGrass: kruidenrijk grasland presteert in natte én droge jaren

“Een koe met een enorme wilskracht”
11 jun

Excellente Alta Spring-dochter Elise: “Een koe met een enorme wilskracht”

Toon meer

Meer melkvee nieuws

Maak hier uw keuze:

bemesting

Diergezondheid

Fokkerij melkvee

Melkveebedrijf

Veevoer Melkvee

Wet en regelgeving

Toon meer

Gerelateerde artikelen mechanisatie

Eerste DUO zaaimachines van ZOCON uitgeleverd

Eerste DUO zaaimachines van ZOCON uitgeleverd

Krone EasyCut R 360 nu ook met transportvijzel

Krone EasyCut R 360 nu ook met transportvijzel

Zetor keert terug in het 100-125 pk-segment met nieuwe Series 5

Zetor keert terug in het 100-125 pk-segment met nieuwe Series 5

Footer

Onze brandpartners

Yara - brandpartner Melkveebedrijf België
AHV - brandpartner Melkveebedrijf België
Proxani - brandpartner Melkveebedrijf België
Speerstra Feed Ingredients - brandpartner Melkveebedrijf België
Fransen Gerrits - brandpartner Melkveebedrijf België

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Inschrijven nieuwsbrief
  • Adverteren
Logo Melkveebedrijf.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Compost
  • Diergezondheid
  • Fokkerij
  • Melkveewinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • AHV Benelux
    • Fransen Gerrits
    • KWS Benelux
    • Proxani
    • Speerstra
    • Fransen Gerrits
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)