• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Melkveebedrijf.beMelkveebedrijf.be

Nieuws voor de melkveehouder

  • Bemesting
  • Gezondheid
  • Fokkerij
  • Melkwinning
  • Voer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • Kennispartners
      • Speerstra Feed Ingredients
    • AHV International
    • Fransen Gerrits
    • Proxani
    • Yara
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Aanvragen gratis KRATOS-adviesmodules

Ondernemen 5 september 2022

Via het adviessysteem KRATOS kunnen land- en tuinbouwers gratis advies aanvragen over 12 verschillende adviesmodules. Sinds de start in 2016 hebben al meer dan 2.100 landbouwers in totaal zo’n 5.150 adviezen aangevraagd. Hoewel het huidige adviessysteem afloopt op het einde van dit jaar, kunnen landbouwers nog tot 20 december 2022 adviesaanvragen indienen voor één of meerdere adviesmodules via het e-loket van het Departement Landbouw en Visserij.

Het gratis adviessysteem werd in 2016 gelanceerd als onderdeel van het derde Vlaamse programma voor Plattelandsontwikkeling (PDPO III). Het Departement Landbouw en Visserij heeft via een overheidsopdracht een aantal adviesdiensten geselecteerd die instaan voor de advisering van landbouwers.

Verschillende thema’s

Binnen de thema’s water en energie die momenteel heel actueel zijn, kunnen landbouwers een wateraudit en een energiescan laten uitvoeren om hun verbruik in kaart te brengen en te ontdekken hoe ze water en energie kunnen besparen. Voor de economische aspecten van hun bedrijfsvoering kunnen landbouwers een ondernemingsplan en een bedrijfseconomische boekhouding laten opmaken. Jonge landbouwbedrijven worden bevoordeeld en krijgen extra adviesmogelijkheden voor deze economische thema’s. Daarnaast zijn er ook modules waarin advies gevraagd kan worden over bodem, arbeidsveiligheid en biodiversiteit. Bedrijven die aan thuisverwerking doen krijgen de mogelijkheid om advies aan te vragen over de technische aspecten van thuisverwerking. Denk daarbij aan het ontwikkelen van nieuwe recepten, verbeteren van productieprocessen, het bepalen van de houdbaarheid van producten en het valoriseren van nevenstromen die ontstaan bij de productie van hoeveproducten.

Adviesvragen indienen

Via het e-loket van het Departement Landbouw en Visserij (https://www.landbouwvlaanderen.be/) kunnen land- en tuinbouwers nog tot 20 december 2022 adviesaanvragen indienen voor één of meerdere adviesmodules waarover ze advies wensen. De kosten van het advies worden gefinancierd door de Europese Unie en door de Vlaamse overheid.

De droogte van de afgelopen zomer en de energiecrisis hebben het belang aangetoond van een duurzaam water- en energiegebruik. Het is dus het ideale ogenblik voor land- en tuinbouwers om bijvoorbeeld een wateraudit en energiescan te laten uitvoeren en te investeren in water- en energiebesparing.

Informatie KRATOS-adviesmodules

Informatie over alle gratis KRATOS-adviesmodules vindt u op  www.vlaanderen.be/landbouw/kratos. Meer gedetailleerde informatie over de inhoud van elke module, vinden land- en tuinbouwers op de webpagina https://lv.vlaanderen.be/sites/default/files/attachments/adviesinhoud_per_module_kratos.pdf

Bron: Departement Landbouw en Visserij

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Lagere zuivelprijzen drukken resultaat FrieslandCampina in eerste halfjaar 2026
22 jul

Lagere zuivelprijzen drukken resultaat FrieslandCampina in eerste halfjaar 2026

Fleckviehstier Hokuspokus overleden op 10-jarige leeftijd
22 jul

Fleckviehstier Hokuspokus overleden op 10-jarige leeftijd

Regelmaat belangrijk in de melkrobot: “Meer melkingen is niet altijd beter”
22 jul

Regelmaat belangrijk in de melkrobot: “Meer melkingen is niet altijd beter”

Realtime meten geeft grip op ammoniakemissie: "Je ziet direct wat werkt en wat niet"
22 jul

Realtime meten geeft grip op ammoniakemissie: "Je ziet direct wat werkt en wat niet"

Kwaliteit was al goed, nieuwe serie verbetert die nog
21 jul

Kwaliteit was al goed, nieuwe serie verbetert die nog

Toon meer

Meer melkvee nieuws

Maak hier uw keuze:

bemesting

Diergezondheid

Fokkerij melkvee

Melkveebedrijf

Veevoer Melkvee

Wet en regelgeving

Toon meer

Gerelateerde artikelen ondernemen

Meer gesekst sperma gebruikt op Amerikaanse bodem

Meer gesekst sperma gebruikt op Amerikaanse bodem

Brouns verhoogt steun voor opleidingen van landbouwers tot 2.500 euro

Brouns verhoogt steun voor opleidingen van landbouwers tot 2.500 euro

Corrie 340 bereikt 100.000 kilogram melk: "Eigen stieren werken goed voor ons"

Corrie 340 bereikt 100.000 kilogram melk: “Eigen stieren werken goed voor ons”

Footer

Onze brandpartners

Yara - brandpartner Melkveebedrijf België
AHV - brandpartner Melkveebedrijf België
Proxani - brandpartner Melkveebedrijf België
Speerstra Feed Ingredients - brandpartner Melkveebedrijf België
Fransen Gerrits - brandpartner Melkveebedrijf België

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Inschrijven nieuwsbrief
  • Adverteren
Logo Melkveebedrijf.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Compost
  • Diergezondheid
  • Fokkerij
  • Melkveewinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • AHV International
    • Fransen Gerrits
    • KWS Benelux
    • Proxani
    • Speerstra
    • Fransen Gerrits
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)