• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Melkveebedrijf.beMelkveebedrijf.be

Nieuws voor de melkveehouder

  • Bemesting
  • Gezondheid
  • Fokkerij
  • Melkwinning
  • Voer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • Kennispartners
      • Speerstra Feed Ingredients
    • AHV International
    • Fransen Gerrits
    • Proxani
    • Yara
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

OVOCOM slaat zich op de borst

Bedrijfsnieuws Veevoer Melkvee 23 mei 2017

In 2015 introduceerde OVOCOM een nieuw logo met als baseline ‘Together for safety and quality’. Sindsdien slaan de organisatie en de FCA-gecertificeerde bedrijven de handen nog meer in elkaar. En dat loont, zo besloot OVOCOM op haar Algemene Vergadering.
OVOCOM vzw (het Belgisch Overlegplatform voor de Voedermiddelenkolom) is beheerder van de Feed Chain Alliance Standaard, verkort FCA en vroeger bekend als de GMP-regeling. Vier sectoren, nl. handel, voedingsindustrie, diervoederindustrie en transport, werken samen om voedselveiligheid binnen de diervoedersector te verzekeren. Meer dan 4.000 bedrijven passen op dit moment een OVOCOM-standaard toe.
OVOCOM is uniek door haar verticale benadering en samenwerking binnen de diervoederketen, een aanpak die in 2015 bewust nog verder werd versterkt. Managing Director Katrien D’hooghe stelt vast dat deze benadering loont: “Bedrijven aarzelen niet langer om ons te contacteren voor vragen rond pakweg diervoederwetgeving of de correcte toepassing van de FCA-standaard. In 2016 behandelden we 664 vragen, een stijging van maar liefst 50 procent ten opzichte van in 2015.”
Ook de uitbreiding van het opleidingsaanbod past perfect binnen deze aanpak. In totaal waren er afgelopen jaar bijna 300 deelnemers voor de OVOCOM-opleidingen.
Maar de samenwerking in de diervoedersector beperkt zich niet enkel tot het nationale niveau. Ook op internationaal vlak zoekt OVOCOM bewust naar samenwerking. Het doel is om mogelijke handelsbarrières zo veel mogelijk te minimaliseren. Zo werden verschillende samenwerkingsprojecten opgestart zodat voor grondstoffen en voedermiddelen gelijkaardige aankoopvoorwaarden gelden.
Vlot handelsverkeer betekent echter niet dat de sector moet inboeten op vlak van voederveiligheid: via een gemeenschappelijk platform voor een snelle uitwisseling van informatie wil OVOCOM ook de impact van potentiële contaminaties zo veel mogelijk beperken.
De diervoedersector evolueert razendsnel: grondstofstromen worden bijvoorbeeld steeds internationaler, wat soms in sterk contrast staat met de regionale focus op de afzetmarkt. Zo heeft OVOCOM een speciale module ontwikkeld, om een antwoord te bieden aan de bijkomende handelsvereisten die opgelegd worden door de Nederlandse zuivelindustrie.
OVOCOM erkent dat dit zeker een uitdaging vormt voor de toekomst, aldus Katrien D’hooghe. “We willen een duurzame, haalbare en realistische oplossing blijven bieden aan bedrijven die deze vereisten moeten implementeren, en dat zonder in te boeten aan voederveiligheid.”
Bron: OVOCOM – 19 mei 2017
 
 
 
 

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Huesker neemt ATO over
11 sep

HUESKER neemt ATO over en breidt aanbod voor stalventilatie uit

Lichte stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in augustus
10 sep

Stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in september

OCD Sheepster
10 sep

Een gedeelde tweede plek voor OCD Sheepster in de top tien TPI in Amerika

Bomen bieden koeien schaduw en kansen op extra opbrengst
8 sep

Bomen bieden koeien schaduw en kansen op extra opbrengst

Stantons-Remover PP
8 sep

Stantons Remover PP hoogste in Canada

Toon meer

Meer melkvee nieuws

Maak hier uw keuze:

bemesting

Diergezondheid

Fokkerij melkvee

Melkveebedrijf

Veevoer Melkvee

Wet en regelgeving

Toon meer

Gerelateerde artikelen

Huesker neemt ATO over

HUESKER neemt ATO over en breidt aanbod voor stalventilatie uit

Lichte stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in augustus

Stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in september

OCD Sheepster

Een gedeelde tweede plek voor OCD Sheepster in de top tien TPI in Amerika

Footer

Onze brandpartners

Yara - brandpartner Melkveebedrijf België
AHV - brandpartner Melkveebedrijf België
Proxani - brandpartner Melkveebedrijf België
Speerstra Feed Ingredients - brandpartner Melkveebedrijf België
Fransen Gerrits - brandpartner Melkveebedrijf België

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Inschrijven nieuwsbrief
  • Adverteren
Logo Melkveebedrijf.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Compost
  • Diergezondheid
  • Fokkerij
  • Melkveewinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • AHV International
    • Fransen Gerrits
    • KWS Benelux
    • Proxani
    • Speerstra
    • Fransen Gerrits
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)