• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Melkveebedrijf.beMelkveebedrijf.be

Nieuws voor de melkveehouder

  • Bemesting
  • Gezondheid
  • Fokkerij
  • Melkwinning
  • Voer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • Kennispartners
      • Speerstra Feed Ingredients
    • AHV International
    • Fransen Gerrits
    • Proxani
    • Yara
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Mengvoederfabrikanten waarschuwen andermaal voor protectionisme

Bedrijfsnieuws Veevoer Melkvee 29 april 2016

Op de Algemene Vergadering van de Belgische mengvoederfabrikanten op 28 april te Lochristi gehouden hield de nieuwe voorzitter Frank Decadt (foto) een pleidooi voor meer samenwerking tussen de verschillende schakels van de voedselketen. Net als vorig jaar waarschuwde BEMEFA opnieuw voor protectionisme.
Tijdens de jongste BEMEFA-jaarvergadering werd Frank Decadt (Voeders Decadt in Oostnieuwkerke) verkozen als opvolger van Luc Seurynck. Jos van Thielen (Aveve Veevoeding) vervangt Frank Decadt als ondervoorzitter.
Voorafgaand aan de speech van de voorzitter werd in een kort debat op de antibioticaproblematiek gefocust. Zoals bekend was de diervoedersector mee de motor voor de oprichting van AMCRA vzw, het kenniscentrum voor antibioticumgebruik en -resistentie bij dieren dat door prof. Jeroen Dewulf vanuit de Universiteit Gent geleid wordt. Het is vanuit die hoek dat de antibiotica-registratie al in 2014 op gang getrokken werd. “Om een goede strategie uit te werken voor de reductie van het antibioticumgebruik in de dierlijke productie moet je starten met een kwaliteitsvolle registratie van gegevens. Dit proces zet je best in gang met alle betrokken partijen”, herinnerde de nieuwe voorzitter zich.
Feit is dat BEMEFA al langer een voortrekker is van allerlei samenwerkingsovereenkomsten. Voorbeelden zijn het laagfosforvoederconvenant, het zinkconvenant, het actieplan alternatieve eiwitbronnen, de oprichting van Ovocom vzw voor de voedselveiligheid en allerlei inspanning met betrekking tot de uitwisselbaarheid met andere nationale voedselveiligheidssystemen (Duitsland, Nederland en het Verenigd Koninkrijk).
“We moeten echter vaststellen dat een aantal van die systemen protectionistische trekjes krijgt”, waarschuwde Frank Decadt. “We zullen ons blijven inzetten om de discussie inhoudelijk te brengen en niet commercieel protectionistisch. Anders riskeert onze klant-veehouder daar de dupe van te worden.”
De nieuwe voorzitter wees er met klem op dat alle krachten meer dan ooit moeten gebundeld worden om onze kwalitatief hoogstaande dierlijke producten te exporteren over heel de wereld. “Bundel integendeel uw krachten om een voedselveilig en duurzaam product op de wereldmarkt te promoten”, klonk het. Volgens de nieuwe voorzitter is dat nodig in de hoop om ooit opnieuw ‘Loon naar werk’ te ontvangen.
Voor het volledige jaarverslag van de Belgische mengvoederfederatie klik Jaarverslag BEMEFA 2015-2016 Nl def.

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Huesker neemt ATO over
11 sep

HUESKER neemt ATO over en breidt aanbod voor stalventilatie uit

Lichte stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in augustus
10 sep

Stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in september

OCD Sheepster
10 sep

Een gedeelde tweede plek voor OCD Sheepster in de top tien TPI in Amerika

Bomen bieden koeien schaduw en kansen op extra opbrengst
8 sep

Bomen bieden koeien schaduw en kansen op extra opbrengst

Stantons-Remover PP
8 sep

Stantons Remover PP hoogste in Canada

Toon meer

Meer melkvee nieuws

Maak hier uw keuze:

bemesting

Diergezondheid

Fokkerij melkvee

Melkveebedrijf

Veevoer Melkvee

Wet en regelgeving

Toon meer

Gerelateerde artikelen

Huesker neemt ATO over

HUESKER neemt ATO over en breidt aanbod voor stalventilatie uit

Lichte stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in augustus

Stijging melkprijs Vreugdenhil Dairy Foods in september

OCD Sheepster

Een gedeelde tweede plek voor OCD Sheepster in de top tien TPI in Amerika

Footer

Onze brandpartners

Yara - brandpartner Melkveebedrijf België
AHV - brandpartner Melkveebedrijf België
Proxani - brandpartner Melkveebedrijf België
Speerstra Feed Ingredients - brandpartner Melkveebedrijf België
Fransen Gerrits - brandpartner Melkveebedrijf België

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Inschrijven nieuwsbrief
  • Adverteren
Logo Melkveebedrijf.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Compost
  • Diergezondheid
  • Fokkerij
  • Melkveewinning
  • Veevoer
  • Wet en regelgeving
  • Brandpartners
    • AHV International
    • Fransen Gerrits
    • KWS Benelux
    • Proxani
    • Speerstra
    • Fransen Gerrits
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)